Toplum İçinde Annenin Bebeği Emzirmesi Uygunmu?

Toplum İçinde Annenin Bebeği Emzirmesi Uygunmu?
16 Ağustos 2017 tarihinde eklendi, 464 kez okundu.

Toplum içinde annenin çocukları emzirmesi başta ülkemiz Türkiye’de olmak üzere toplum tarafından pek hoş karşılanmamaktadır. Bunun gerekçesi olarak ta muhafazakar bir ülke de yaşıyor olmak ve örf ve adetlerimiz bu tür gelişen olaylara karşı çıkmaktadırlar.

Avrupa ülkelerinde böyle bir yaklaşım görülmemektedir. Nitekim bazı kesimler Avrupa’nın bu tutumuna çağdaşlık olarak görmeleri başka bir yaklaşım meydana getirmektedir.

Bizim toplumumuzda annelerin çocukları emzirmeleri için toplum dışına çıkması veya ayrı bir yerde emzirmesi toplumun anneye olan bakışı açısında farklılıklar göstermektedir.

Bir önceki yazımız olan Kegel Egzersizleri Nasıl Yapılır başlıklı makalemizde Kegel egzersizi nasıl yapılmalıdır?, Kegel egzersizleri faydaları ve Kegel Egzersizleri Nasıl Yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Toplum İçinde Annenin Bebeği Emzirmesi Uygunmu? Konusuna 3 Yorum Yapıldı
  1. Duran Büşra Çalışkan dedi ki:

    Türkiyede bu konu pek hos karşılanmıyor emziren anne olarak sorun oluyor ama alışveriş merkezlerinde bizleri düşünmeleri harika rahatlıkla gezebiliyoruz…

  2. Sevda Kacamak dedi ki:

    Emzircek cocugu sonucta ne olursa olsun

  3. hülya akçay dedi ki:

    bizim kültürümüz avrupayla aynı değil ona bakarsak avrupada bir çok şey serbes. bana topyumun içinde uluorta doğru gelmiyor. anne rahat olmaz anne rahat olmazsa bebekte rahat karnını doyuramaz. zaten ortalıkta bir bebeğinizi emzirmeye çalışın gören dönüp bakıcaktır. şahsen ben rahat olmam.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Bebeklerde Diş Çıkarma Dönemi

“İshal, ateş gibi belirtiler bebeğinizin dişlenmesi ile aynı anda başlamış farklı bir hastalığın belirtisi olabilir” diyen Protez ve İmplantoloji Uzmanı...

Kapat