Kas Kaybetmeden Kilo Verme Yolları

Kas Kaybetmeden Kilo Verme Yolları
26 Ağustos 2017 tarihinde eklendi, 417 kez okundu.

Vücuttaki kas ve su kaybının en büyük sebebi, ilk olarak popüler diyetler olarak bilinen ve hiçbir bilimsel dayanağı olmayan diyetleri uygulamaktır.Tamamen hareketsiz bir yaşam tarzıyla birlikte sürdürülen bu diyetler, kas kaybına yol açıp, yalancı bir zayıflama sağlar ve bu durum çok kısa sürer. Çünkü oluşan kas kaybı metabolizmayı yavaşlatır ve bu durum yağlanma sürecinin hızlanmasına neden olur.Doğru bir beslenme alışkanlığı kazanılmadığı için de sonrasında iştah da belirgin artış olur.Kasların yağ yakabilmesi için vücutta yeterli miktarda karbonhidratın bulunması gereklidir. Eğer yeterli karbonhidrat yoksa vücut kasları yakarak enerji sağlamaya başlar. Sadece kas kaybı ile kalınmadığı gibi, kandaki zehirli atıkların miktarı da yükselir ve bu da hem böbreğin hem de karaciğerin aşırı çalışarak yorulmasına sebep olur.

Diyet mutlaka spor ile desteklenmelidir. Çünkü egzersiz yapan kişinin yağ dokusu daha çabuk kaybolur. Spor başlangıcında vücut ağırlığında önemli bir azalma olmayabilir çünkü yağ dokusu azalırken başta kas kütlesi olmak üzere yağsız vücut kitlesi artar. Kas kitlesi arttığı için kilo kaybı az olabilir fakat sağlıklı zayıflama sağlanır.

Üç ana öğün yanında iki-üç ara öğün yapmak yağ yakılmasına yardımcı olur. Vücuda sık aralıkla az miktarda yiyecek girerse metabolik hız artar, ayrıca kan şekeri dengesi sağlanır ve zayıflamaya yardımcı olur.

Yayın tarihi: 25.08.2017

Bir önceki yazımız olan Hamilelik Döneminde Beslenme İhtiyaçları başlıklı makalemizde hamilelikte beslenme ve mikro besinler hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Kas Kaybetmeden Kilo Verme Yolları Konusuna 4 Yorum Yapıldı
 1. Sevda Kacamak dedi ki:

  Beslenme aliskanligina dikkat etmek lazim kotu sonuclarda dogurabilir

 2. hülya akçay dedi ki:

  kontrolsüz şekilde yapılan diyetlerde bir çok insan sağlığından oluyor güzel bir yazı

 3. Dilek Şimşek dedi ki:

  Sanırım yanlış besleniyormusum bunu öğrendim. Çünkü sürekli verdiğim kiloları kısa sürede alıyorum. Bunun sebebi düzenli spor yapmamak ve sık sık yemek yememek mis. Teşekkürler .

 4. Duran Büşra Çalışkan dedi ki:

  Guzel bir makale olmus??

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Bebeğin Anne Karnında Gelişimi

Kapat