Hamilelikte Maden Suyu (Soda) İçmek Faydalı mı?

Hamilelikte Maden Suyu (Soda) İçmek Faydalı mı?
13 Ocak 2018 tarihinde eklendi, 273 kez okundu.

Hamilelikte sıvı alımı önemlidir ve hamile kadınlar günde yaklaşık 8 bardak sıvı içmelidir. Su içmek için en iyi sıvı, çünkü vücudunuzdaki her yeri yağlayacak şekilde doğru bir şekilde çalışıyor. Yeterli miktarda su almanız kabız edici olmanızı, cildinizin çok kuru olmasını ve vücudunuzdan toksinleri ve atıkları vücudunuzdan verimli bir şekilde boşaltmasını önleyebilir.

Maden Suyu (sodanın) gebelik süresince diyetinizden tamamen çıkarılması gerekmez, ancak soda gebelikte o kadar iyi olmayan bazı niteliklere sahiptir. Düzenli soda şekeri ve boş kaloriyle doldurulur-bunlar hamilelikte her zaman bir sorundur. Diyet maden suyu (soda) aspartam veya diğer suni tatlandırıcılarla doludur ve gebelikte aşırı yüklemek iyi bir fikir değildir. Bazı klinisyenler sodada olduğu gibi fosfat alımıyla mümkün olan kalsiyum boşluğundan endişe duyuyorlar.

Ayrıca, birçok soda kafein içerir, bu gebelik sırasında çok az yorulmalıdır (eğer varsa). Yapay tatlandırıcıların fetülere zarar verdiğini gösteren hiçbir çalışma bulunmamaktadır. FDA, Stevia, Equal, NutraSweet ve Splenda’nın gebelik sırasında güvende olduğunu düşünüyor; Sweet’N Low (sakarin) ‘in gebelik sırasında güvenli olmasını düşünmemektedir.

Ancak gebelik sırasında diğer maddeleri önlediğiniz gibi, bu katkı maddeleri gebelikte diyetinizin rutin bir parçası olmamalı, sadece güvenli olmak için. Yani, kesinlikle gazozu seviyorsanız, ara sıra olmak size zarar vermez, ancak gebelik sırasında su ve meyve sularını içmekten daha iyi.

Bir önceki yazımız olan Hamilelikte Sindirim Problemleri başlıklı makalemizde Hamilelik, kusma ve mide bulantısı hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
anne sütü verirken kilo kaybetmek
Anne Sütü Verirken Kilo Kaybetmek

Anne sütü, gebelik sonrasındaki önemli sağlıklı beslenmeyi sağlamak için ekstra beslenme gerektirir. Sadece anne sütüyle beslenen kadınlar, çoğu bebeğin doğumdan 6...

Kapat