Hamilelikte (Gebelikte) Kot Pantolonu Giymek Zararlı mı?

Hamilelikte (Gebelikte) Kot Pantolonu Giymek Zararlı mı?
28 Ekim 2017 tarihinde eklendi, 548 kez okundu.

Birçok kadın gebe olduklarında kot giymeyi bırakmaları gerektiğini düşünüyor. Ve eğer kot pantolonunu sevenlerden biri iseniz, bu biraz şok olabilir. Ama umutsuzluğa kapılmayın, tamamen kot giymekten vazgeçmek zorunda kalmazsınız. Hamileliğe özgü bir çift elde etmenizden emin olmanız yeterlidir.

Kumaş teknolojisi, araştırma ve yenilikçilikteki gelişmeler, şu anda hazır giyim geliştirmek için kullanılan malzemelerin eskisinden daha fazla verdiği ve esnettiği anlamına gelir ve bu kot içerir. Doğum giyiminde kullanılan kumaşın daha iyi geri tepme kabiliyeti vardır, böylece gerilme sonrasında giysi orijinal şeklini ve gerginliğini sürdürür.

Bebeğin büyümesi , sıvı tutulumu ve kilo alma tüm hamile annenin şekli sürekli değişen anlamına yüzden giydiği kıyafetler bu değişikliklere uyum potansiyeline sahip olması mantıklı. En sevdiğiniz moda eşyasını giymekten vazgeçmeniz gerektiği gibi karnınız genişlediyse ya da büyüyorsa hissetmeyin.

Annelik kot pantolonunu satın almanın en iyi zamanı ne zaman?

Her kadın ve gebeliği eşsizdir. Tüm kadınlar artık normal kıyafetlerine uymadığında belirli bir gebelik dönemi yoktur. Fakat daha önce bebeği olmuş kadınların ilk hamileliğe sahip olanlardan daha erken “göstermek” eğiliminde olduklarını söylemek doğru olur. Bunun nedeni, karın kasları zaten uzamış ve bir zamanlar olduğu kadar sıkı olmamasıdır.

Bazı kadınlar , gevşek olmayan pantolon ve etekleri tercih ettikleri takdirde gebe olmayan giyimlerini ikinci trimesterlerine girebilirler . Elastikleştirilmiş beller çok bağışlayıcıdır ve büyüyen bir karnı firmanın bel bandına sahip olanlardan daha iyi barındırır. Normal bir kot bile, düşük binicilik tarzı ve üstüne çıkmak yerine çarpmanın altında otururlarsa, aylarca hamilelik için giyilebilir. Hamilelik karnındaki bantlar, doğum çeşidi yerine normal kot pantolon giyilebilirliğini uzatmanın bir seçeneği. Ancak, kot pantolonunun fermuarı genellikle göbek bandının altında değil, aynı zamanda kottan daha yumuşak kumaşlardan yapılmış pantolonlar da oturmaz.

Annelik kotları neden bu kadar popülerdir?

Muhtemelen aynı nedenlerden ötürü kot pantolonlar popüler bir kıyafet seçicisidir. İyi görünürler ve vesilesiyle istediği gibi giyinebilirler; Rahatlar ve bireysel tercihlere uyacak çok sayıda farklı stil, renk ve şekil var. Daha serin aylar boyunca doğru koruma ve sıcaklık seviyesini verirler ve rahatlarlarsa sabahtan geceye kadar giyilebilirler.

Annelik kotlarının benzersiz faydası, bir çiftin tüm gebelik boyunca giyilebilmesidir. Bunun nedeni, gebelik ilerlemeleri olarak streç ve uyarlama için tasarlanmış olmasıdır. Annelik kotları, annenin büyümekte olan göbeğini barındırmak için, gerektiğinde “büyüyebilir” ayarlanabilir, elastik kemer bandıyla gelir.

Herhangi bir baskı hissi olmadan sağlam ama rahat hissetmelidirler. Aynı zamanda güvenlik hissi vermeli ve sürekli aşağı iniyor olmaları gerekmeden ayakta durmaları gerekiyor.

Annelik kotumu satın aldığım zaman Nelere önem vermek gerekir

 • Yapabiliyorsanız, kot pahallısına çok fazla etkilenmemeye çalışın. Çoğu zaman daha kaliteli olanlar daha fazla maliyet ister ancak aşınma başına bir maliyet formülüne bölünürlerse buna değer.
 • On-line seyir dahil araştırmalarınızı yapın. Farklı stillerin yığınları ve doğum kotlarının kesikleri var, bu nedenle gördüğünüz ilk kotlara oturmayın. Bir çaba sarf etmeye hazır olun – buna değecektir.
 • Yorgun olduğunuzda veya yoğun bir günün bittiği annelik kotları için alışveriş yapmaktan kaçının. Aç olmadığınızdan, iyi dinlenip durduğunuzdan ve alışveriş kararlarınızın doğru olması için doğru çerçevede olduğunuzdan emin olun.
 • Doğal kot pantolonuna bakınız, geniş, rahat kemerli ve geniş bir streç parçası.
 • Mağazadan yardım isteyin. Uyluklarınız ve tabanlar hamileliğiniz olmadığı zamanki boyutlarla aynı olmadığı için her zamanki kotunuzdan boyutlandırmanız gerekebilir. Durum böyleyse umutsuzluğa kapılmayın. Hamilelik sırasında kilo artışı normaldir ve emzirme döneminde kullanılmak üzere yağ depoları sağlamak için evrimsel bir dayanağı vardır.
 • Bazı annelik kotları, bandın annenin karnına “kesilmesi” hissini ortadan kaldırmak için çift katmanlı elastik karın bantlarına sahiptir.
 • Annelik kotlarında kullanılan kot pamuklu dimi ile karışık spandex / Elastene oranının daha yüksektir. Bu, onlara gerekli gerilmelerini sağlayan şeydir, bu nedenle normal kotlardan farklı dokunuşlar hissedeceklerdir.
 • Bazı doğum kotları bir ömür boyu garanti ile gelir. Bu nedenle, birden fazla bebek sahibi olmayı planlıyorsanız, bu seçeneği kullanarak bir çift seçmeyi düşünün.
 • Annenizin kot pantolonlarına giymek için daha uzun çizgili üstler ve atlama telleriyle, çeşitli tunik stillere sahip olduğunuzdan emin olun. Esnekleştirilmiş paneller olduğu gibi işlevsel ve gerekli olduğu için, bunlar bir çift snnrlik kotunda tam olarak en çekici tasarım öğesi değildir.
 • Doğum kotunuzun belden kasığa kadar yeterince uzun olduğundan emin olun. Bazı kadınlar bu bölgede daha uzun veya daha kısadır ve farklı kot farklı kesim ve konfor seçenekleri sunar.

Annelik kotumu yıkamanın en iyi yolu nedir?

Annenlik kotlarını yıkarken, yıkama döngüsü için dışarıya doğru çevirin ve sıcaktan çok soğuk suyu kullanın. Bu, sıcak suda spandex / Elasten elyaflarının daha hızlı bozulacağı için kot ömrünü uzatmaya yardımcı olacaktır. Annelik kotları siyah veya koyu mavi ise, karanlık giysiler için belirli bir deterjanı kullanmayı da düşünebilirsiniz; böylece renk liflerde kalır. Benzer şekilde, doğrudan güneş ışığından ziyade gölgede asmak onları korumaya yardımcı olacaktır.

Annelik kotumu satın alırken ne gibi seçeneklerim var?

Hamile olduğunuz için, belirli bir marka giymeniz gerektiği anlamına gelmez.

Herkes için kot stillerinde bir devrim meydana geldi ve doğum kotlarının çeşitliliği de bir istisna değil.

 • Önyükleme kesme, alevli, sıska ve Capri stilleri her zaman popüler ve çok çeşitli seçenekler var.
 • Kot gibi görünüyorsa da geleneksel tozlukların rahatlığına sahip olan tozluklar da popülerdir.
 • Farklı renkler mevcuttur, bu nedenle düz mavi kot satın almakla sınırlı olduğunuzu düşünmeyin. Unutmayın, rengin daha koyu renk olmasına, daha çok zayıflamasına dikkat edin.
 • Bazı annelik kotlarında bir sahte sinek ve sahte cepler bulunur; böylece şık bir görünüm elde edilir.
 • Normal kot gibi, analık kotları da farklı uzunluklarda gelir; Kısa, düzenli, uzun ve çok uzun bacak uzunluklarına gelince.
 • Bazı doğum kotlarının karnın üzerinden tamamen uzanan geniş bir elastikleştirilmiş paneli vardır. Diğerleri annenin karnının altına otururlar. Ne kadar rahat hissettiğinize bağlı olarak kişisel tercihiniz sizin için en uygun tarzı belirleyecektir. Bazı hamile anneler, karnıları kotları tarafından örtülmediği takdirde çok “maruz kaldıklarını” ve kendilerinin karnını kaplayan stilleri tercih ettiğini hissediyorlar.
 • Yaz aylarında düşük kesimli bir jean daha serin olacak.
 • Yumuşak denim ile bir çift arayın. Gebelik, rahatsız, sert kot pantolonunu denemek ve “giymek” için değil. Göbeğinizin çevresinde çok sıkılarlarsa kendinizi rahat hissetmezsiniz ve tek yapmak istediğiniz şey onları çıkarmaktır.
 • Unutmayın, denim bir saat sonra “vazgeçir”. Başlangıçta biraz dip ve uyluk boyunca rahatça oturan kot satın almak muhtemelen iyi bir fikirdir. Şüpheniz varsa, etiket ve makbuzlarınızı bir beden değişimi için saklayın.
 • İyi hazırlanmış doğum kotları sadece daha iyi görünmekle kalmaz, aynı zamanda kendilerini daha iyi hissedeceklerdir. Bu nedenle birkaç çift denemek ve bireysel şekil ve boyutunuza uyan şeyleri görmek çok önemlidir.
 • İkinci görüş için bir arkadaşınızı yanınıza almayı düşünün. Kot satın almak benzersiz zorluklar yaratabilir ve yükü empatik bir arkadaşla paylaşmak, fark yaratabilir.
 • Annelik kotlarınızı birinci veya ikinci trimestrünüzde satın alıyorsanız, seçtiğiniz kişilerin büyüdüklerinde mide için çok fazla germeye sahip olduğundan emin olun.

Çoğu kadının hamilelik öncesi kilolarına ve boyutlarına dönmesinin birkaç ay veya daha uzun sürebileceğini unutmayın. Muhtemelen, bebeğinizi doğurduktan sonra bir süre annelik kotunuzdan bir miktar yıpranma buluyorsunuzdur. Sadece rahat oldukları ve genişletilmiş bel seçeneklerine sahip oldukları için.

Bir önceki yazımız olan Hamilelikte Kendinize Çok İyi Bakmanız Lazım başlıklı makalemizde hamilelikte dikkat edilmesi gerekenler ve hamilelikte kendine bakma hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Hamilelikte (Gebelikte) Kot Pantolonu Giymek Zararlı mı? Konusuna 5 Yorum Yapıldı
 1. Fatma Duygu Erdoğan dedi ki:

  Bilgi için teşekkür ederiz..

 2. Sude Türk dedi ki:

  Hamileyseniz ve biraz da fazla kilo aldıysanız giyim konusunda sıkıntı yaşayabiliyorsunuz malesef bende hamileliğimi rahat kıyafetler ve anne kotları giyerek tamamladım oldukça keyifliydi.

 3. Sevda Kacamak dedi ki:

  Ben hamilelik patolonu almistim cok rahatti bir sorun olmadi

 4. Hülya akçay dedi ki:

  İster istemez rahat olan hangi pantolonsa ona yöneliyoruz. Rahat esnek 🙂

 5. Duran Büşra Çalışkan dedi ki:

  Rahat giyinmek önemli yoksa hem biz hem de bebeğimi rahatsız oluyor

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Hamilelikte Kendinize Çok İyi Bakmanız Lazım

Tıpkı diyet ve egzersiz yoluyla fiziksel olarak hamilelikte kendinize bakmanın çeşitli yolları olduğu gibi, benzer şekilde zihinsel ve duygusal olarak...

Kapat