Hamilelik Diyetiniz Bebeğinizin Geleceğini Etkileyebilir mi?

Hamilelik Diyetiniz Bebeğinizin Geleceğini Etkileyebilir mi?
19 Ağustos 2017 tarihinde eklendi, 284 kez okundu.

Yeni bir raporda, gebelik, gelecek kuşağın sağlığını iyileştirmek ve obezite ile savaşmak için kritik bir “fırsat penceresi” olduğunu iddia etti.

Geçen hafta Bebek ve Yürütme Forumunda (ITF) yayınlanan araştırma, bir annenin hamilelik öncesi, sırasında ve gebelik haftasındaki ağırlığının ve beslenme durumunun bebeğin sağlığı ve hastalık riski üzerine daha sonra uzun süre kalıcı bir etkisi olabileceğine dair yeni kanıtları vurguladı.

Aslında, annelerin ne ve neleri yiyebilecekleri gelecek nesillerin sağlığını etkileyebilir.

Bununla birlikte, 1.000 anne ve 150’den fazla sağlık uzmanı üzerinde yapılan bir araştırmanın haberine göre, annelerin yüzde 64’ü gebeliği ile ilgili daha fazla tavsiye veya destek çağrısında bulunduran diyetin doğruluğu konusundaki karışıklığı ortaya koydu.

Ankete göre, Birleşik Krallık annelerinden sadece yarısı (% 46) gebe olduklarını öğrendikten sonra diyetlerinde değişiklik yapmadığını söyledi.

UCL Çocuk Sağlığı Enstitüsünde Çocuk Beslenmesi Profesörü Dr Atul Singhal ve ITF Başkanı Dr. Atul Singhal, “Gebelik ve prekontesyon yeni odak noktamız olmalı” diyor.

‘Her ne kadar ilk yıllar sonraki hayatta sağlık sonuçlarını etkilemek açısından önemli bir rol oynamasına rağmen, geçtiğimiz 10 yılın ilk yıllarda müdahaleyle artan bir bağlılık gösterdiği halde, obezite hala önemli bir halk sağlığı sorunu.

İngiltere, Avrupa’daki dokuzuncu en şişman ulus ve dört kişiden birinde yedi ila 11 yaşları arasında ki kişiler kilolu ya da obez.

“Bu rapor, Sağlık Bakanlığının” her kişinin sayımını yapma “mantığını desteklemektedir. Pre-conception ve hamilelikte bir kadının sağlığını, beslenme ve beslenme alışkanlıklarını ve ebeveyinlerini tavsiye etme ve etkileme fırsatını kaçırmamalıyız, ebeler bu konuda kadınları desteklemek için ideal bir konumda. ”

Raporda ayrıca, gebelik öncesi, gebelik ve emzirme döneminde önerilen vitamin ve takviyeleri almaya yönelik eylem çağrısı da yapılmaktadır. Sadece bilgi vermeyle değil, kadınları davranışlarının ne olduğunun farkına vararak ve sağlıklı konuşmalar yaparak davranışlarını değiştirmeleri için desteklememiz gerekiyor. “

Bir önceki yazımız olan Hamileliğin Son 4 Haftasında Neler Yenmelidir başlıklı makalemizde d vitamini, kabak ve kalsiyum hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Hamilelik Diyetiniz Bebeğinizin Geleceğini Etkileyebilir mi? Konusuna 3 Yorum Yapıldı
  1. Sevda Kacamak dedi ki:

    Ihtiyacim yoktu diyete yaomadimda

  2. hülya akçay dedi ki:

    ilk aylar bulantılı geçtiğinden fazla gıda alamadı bebeklerim o sebeple dörtüncü ayımdan sonra besleyici diyet uygulamam gerekti. bilgilendirici yazınız için teşekkür.

  3. Duran Büşra Çalışkan dedi ki:

    Gerçekten anne ve anne adaylarına makalenizde çok faydalı bilgiler veriyorsunuz teşekkürler

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Hamileliğin Son 4 Haftasında Neler Yenmelidir

Hamilelik döneminde bedeninizi doğru yiyeceklerle beslemek, bu aşamada sizin ve bebeğinizin sağlığı için belirgin bir fark yaratabilir. Sağlıklı beslenme tercihleri...

Kapat