Erken Gebelik Testi

Erken Gebelik Testi
13 Eylül 2017 tarihinde eklendi, 412 kez okundu.

Erken Hamilelik İçin Yapmanız Gereken Tek Şey

Hamile olabileceğini düşünüyorsan, hemen bilmek istiyorsunuzdur. Ancak vücudunuzda ne olup bittiğini ne gibi değişiklikler olduğunu anlamak önemlidir, böylece ne kadar erken test edebileceğinizi biliyorsunuzdur.

Yumurtalar gübrelendikten sonra, rahim  dolaşır ve uterus duvarına kendisini yerleştirir. Bu aşamada küçük miktarlarda hamilelik hormonu hCG idrarda görülmeye başlar. Bu hormondur ki tüm ev hamilelik testleri algılar ve bazı testler o kadar hassas ki cevapsız döneminizden 6 gün önce (beklenen sürenizden 5 gün önce) kullanılabiliyor.

Örneğin, ayın 15’inde döneminizi bekliyorsanız, en erken 10’uncu ayı test edebilirsiniz.  Erken Teşhis Gebelik Testi ile ne kadar erken test edebildiğinizi öğrenmek için yardımcı olduğumuz ‘ne zaman test edileceğim’ aracını kullanın – hiçbir test daha önce söyleyemez

 

 

×

Tahmini doğum tarihiniz:

Haftalık Hamilesiniz

Bu doğum tarihi yaklaşık tarihtir. Doğumların çoğunluğu bu tarih ile 15 gün öncesi arasında olur

Tekrar Hesaplamak İçin Tıklayın

Bir önceki yazımız olan Erken Gebelik Belirtileri başlıklı makalemizde erken gebelik, erken gebelik belirtileri nelerdir. bebek doğrum tarihi ve idrar tahlili hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Erken Gebelik Testi Konusuna 3 Yorum Yapıldı
  1. Sevda Kacamak dedi ki:

    Ben yapiyordum ogrenmek icin

  2. Hülya akçay dedi ki:

    İkinci gebelitimde doğum tarihi hesaplamasini cok kullandim

  3. Duran Büşra Çalışkan dedi ki:

    Güzel bir makale olmus??

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Erken Gebelik Belirtileri

Düzenli aylık adet döngüsüne sahip kadınlar için, en erken ve en güvenilir gebelik belirtisi kaçırılmış bir dönemdir. Bazen hamile olan kadınların...

Kapat