Ciltteki Siyah Noktalardan Nasıl Kurtulunur?

Ciltteki Siyah Noktalardan Nasıl Kurtulunur?
6 Ekim 2017 tarihinde eklendi, 419 kez okundu.

Yağlı ve yağlıya dönük cilt tipine sahip olanların ortak derdi haline gelmiş olan siyah noktalar çevre kirliliğinin artmasıyla beraber gün geçtikçe daha büyük bir sorun haline geliyor. Çevreden kaynaklanan kirliliğin ciltte oluşan fazladan yağ ile birleşmesiyle oluşan siyah noktalar, eğer önlem alınmazsa sivilceye dönebiliyorlar.

Peki her aynaya baktığımızda canımızı sıkan siyah noktalardan nasıl kurtulabiliriz? Öncelikle siyah noktaların asıl kaynağı olan cildimizdeki fazla yağdan kurtulmamız için düzenli olarak cildmizi düzenli olarak temizlememiz çok büyük önem taşıyor. Cildin temiz olması zaman zaman yaşayabileceğimiz hormonal sistemimizin düzensiz çalışmasından kaynaklanacak ciltteki yağlanmanın da önüne geçecektir. Sıra geldi cildimizde an itibariyle olan siyah noktalardan kurtulmaya ve cildimizde birikecek kire zemin hazırlayan genişlemiş gözeneklerimizi küçültmeye. Kiehl‘sın en sevilen formüllerinden biri olan Rare Earth Deep Pore Cleansing Masque, tam da aradığımız ürün. Bu arındırıcı, gözenek küçültücü kil maskesi, içeriğindeki Amazon Nehri’nin ağzından temin edilen Beyaz Amazon Kili ile gözenekleri derinlemesine arındırıyor ve gözenekleri tıkayarak cildi donuk gösteren kir ve ölü yüzey hücrelerinin temizlenmesine yardımcı oluyor. Kullanımdan sonra cilt, gözle görülür bir biçimde küçülmüş gözeneklerle daha sıkı bir görünüme kavuşuyor ve cilt dokusu iyileşiyor.

Nasıl Kullanırım?

 • Temiz ve nemli cilde ince bir tabaka halinde uygulayın.
 • Kurumasını bekleyin.
 • 10-15 dakika bekledikten sonra ılık su ile yıkayarak cildinizden arındırın.
 • Haftada 1 ya da 2 kez uygulanması tavsiye edilir.
 • İhtiyaç duyduğunuzda belli bölgelere daha sık uygulayabilirsiniz.

Yakınınızda bir ayna bulundurmayı ihmal etmeyin, çünkü Kiehl’sın en çok satan kil maskesi, Rare Earth Deep Pore Cleansing Masque’ı kullanmaya başladıktan sonra pürüzsüz cildinizi görmek için yerli yersiz aynaya bakacaksınız.

Bir önceki yazımız olan Güneş Koruyucumu Nasıl Seçmeliyim? başlıklı makalemizde cilt koruyucu ve güneş koruyucu hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Ciltteki Siyah Noktalardan Nasıl Kurtulunur? Konusuna 8 Yorum Yapıldı
 1. demet aydın dedi ki:

  çok fazla siyah noktam oluyor bir çok yöntem dememe ragmen çok fazla sonuç alamadım birde bunu denemekte fayda var teşekkürler

 2. Gönül Arslan dedi ki:

  Özellikle ergenlik çağında başlıbaşına büyük bir sorun haline geliyor ne yazık ki,önerebileceğim en etkili yol öncelikle cildi temiz tutmak ve nemlendirmek günlük yaşantımızda ise makyajın oluşturabileceği olumsuz etkilerden arınmak adına makyajı olabildiğince sadeleştirmek

 3. Seda dedi ki:

  Yumurtanin beyazini kopurene kadar cirpip pamukla siyah nokta olan yere surunuz. Petece ile kapaniniz 15 20 dk bekledikten snra peceteleri yavas yavas cikariniz sonra bol.su ile durulanir.
  Limon ve sirkede ise yariyor.

 4. Kadriye Çoban dedi ki:

  En nefret ettiğim siyah noktalar ne yapsam bir türlü kurtulamıyorum??

 5. hülya akçay dedi ki:

  ürünü hiç kullanmadım ama denemek isterim

 6. Sevda Kacamak dedi ki:

  Bu yontemde iyi ama ben genelde sikyorum

 7. Dilek Şimşek dedi ki:

  Bu ürünü hamilelerde kullanabilirmi ve eczanelerde varmi??

 8. Duran Büşra Çalışkan dedi ki:

  Sıyah nokta için o kadar maske bitkisel ürünler denememıze ragmen kurtulamıyoruz..Ürünü denemek lazım???

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Güneş Koruyucumu Nasıl Seçmeliyim?

Her geçen gün önemi çok daha iyi anlaşılamaya başlanan güneş koruyucuları, hayatımızın olmazsa olmazları arasına girdi. Cilt yaşlanmasının yüzde 90'ının...

Kapat