Aşermek Hangi Ayda Başlar Ne zaman Sona Erer

Aşermek Hangi Ayda Başlar Ne zaman Sona Erer
17 Ağustos 2017 tarihinde eklendi, 489 kez okundu.

Aşermek : Hamile bir kadının yiyecek bir şeyi aşırı bir miktarda canın çekmesi demektir. Aşermek hamileliğin 3-4 haftalarında başlar bu Hamile kişinin hamilelik sürecine göre değişkenlik göstermektedir. Bu Durumdan hamile olan kişinin eşleri pek memnun kalmamaktadırlar.

Aşermek hamileliğin 20-23 haftaları arasında son bulduğu ve bu bazı hamile kadınlarda doğum anına kadar devam etmektedir.

En çok aşerilen yiyeceklerin başında, turşu, nar, dondurma, ekşimsi yiyeceklerin ön planda olmasıyla beraber en çok tercih edilen yiyeceklerin başında gelmektedir. Aşermenin doğacak bebek için çok faydalı olduğundan aşerirken canı çekilen yiyecekten mümkün olduğu kadar tüketilmesi gerekmektedir.

Bir önceki yazımız olan Bebeğin cinsiyeti kaç aylıkken belli olur başlıklı makalemizde 13. hafta, bebek ve cinsiyet hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Aşermek Hangi Ayda Başlar Ne zaman Sona Erer Konusuna 2 Yorum Yapıldı
  1. hülya akçay dedi ki:

    evet genellikle ilk aylar oluyor şükür sonradan bitiyor. ama bu dönemdede yağlı, salçalı veya kızartma türünden uzak durunca biraz hafifliyor.

  2. Duran Büşra Çalışkan dedi ki:

    Psikolojik olarak hamile olduğunu bildiğin zaman aşerme hemen başlıyor ???her kadın için çok güzel bir durumdur kendini prenses gibi hissediyorsun????????

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Bebeğin cinsiyeti kaç aylıkken belli olur

Hamilelik dönemlerinde anne ve babanın en çok merak ettiği konulardan biri de bebeklerin cinsiyetidir. Bebeğin cinsiyetini öğrenmek için genellikle ultrasona...

Kapat