Aile İçi Sorunların Çözümünde yapılması Gerekenler Nelerdir.

Aile İçi Sorunların Çözümünde yapılması Gerekenler Nelerdir.
6 Kasım 2017 tarihinde eklendi, 459 kez okundu.

İlişkiler zor olabilir. Bazen siz ve eşiniz aynı çatı altında olduğunuz halde birbirlerini görmeyebilir. Zor bir konuşmanız gerekiyorsa, nereden başlayacağınızı veya ne söyleyeceğinizi bilemeyebilirsiniz. İşte eşinizle nasıl konuşacağınız ve nereden destek ve bilgi alacağınız hakkında bazı faydalı fikirler.

Zaman ayırın ve sabırlı olun

Eşinizle zor bir konuşmanız gerekiyorsa, sohbet etmek için bir kenara koyduğunuzdan emin olun. Konuşmak için iyi bir zaman seçin – ikiniz de sakin olmanızı ve zaman geçirerek vakit geçirebileceğinizi bildiğiniz zaman. Çocuklarınızın etrafınızda olmadığından emin olabilirsiniz. Dikkat dağıtmadan konuşmak daha kolay olacaktır.

Çocuklarınız herhangi bir dikkati dağıtmaktan kaçınmak için etrafınızda olmadığında eşinizle konuşmak için zaman ayırın.

Sabretmek için hazırlanın, çünkü konuşma biraz zaman alabilir. Nasıl hissettiğiniz hakkında dürüst olun. Eşinizin söylediğini dinleyin ve düşünün. Eşinizin farklılıklarını kabul etmek daha sabırlı ve anlayışlı olmanıza yardımcı olabilir. Ve unutmayın ki yanılma ihtimaliniz vardır.

Soruna odaklanın

Eşinizin sizi nasıl hissettiğini bilmenize izin vermek, ancak konuşmak istediğiniz ana soruna odaklanmaya devam etmek önemlidir. Her şeyin nasıl olmasını istediğinize odaklanın; Eşinizin yanlış yaptıklarını hissetmediğiniz şeyler konusunda değil. ‘Ben üzüldüğüm zaman …’ gibi ” ifadeleri kullanmak, eşiniz için eleştiri işitmekten ve işe koymaktan daha kolay olabilir.

Eşinizin ihtiyaç duyduğu şeylere göre esnek olabiliyorsanız, sizinle esnek olma olasılığı daha yüksektir. Sizin için en önemli ve en az önemli olan şeyin ne olduğunu öğrenmek müzakereye başlamanıza yardımcı olabilir. İşler çok fazla ısınıyorsa, zaman aşımı isteyin. Kendinizi daha sakin hissettiğinizde tekrar meseleye gelin.

Farklılıklarınıza saygı gösterin

Siz ve eşiniz, bazı şeyler hakkında farklı görüşlere sahip olmalı. Yetiştirme, duygularınız ve ilişkilerin nasıl işlediği ve çocuk yetiştirme biçimiyle ilgili fikirlerinizde rol oynamaktadır. Siz ve eşinizde çok farklı ebeveynlik stilleri olabilir . Katılmak hiç doğru değil ve ikiniz için de geçerli kararların alınmasına yardımcı olabilir.

Ebeveyn olmak , bazen kimliğinizi ve benlik hissinizi kaybettiğiniz anlamına gelebilir . Kendiniz ve eşiniz için zaman ayırmak, ilişkiniz ve sağlığınız için önemlidir.

Siz Neyin Düşündüğünüz , sizin ve eşinizin sahip olabileceği farklı inançları görmenize yardımcı olan çevrimiçi çalışma gruplarına ve bunun ilişkinizi nasıl etkileyebileceğine sahiptir.

Aktif bir dinleyici olun

Aktif dinleme, diğerinin söylediklerini gerçekten işitme ve anlamaya yöneliktir. Onların söylediklerini duyduğunuza göre eşinize tekrarlayın. Bir sonraki kişiye odaklanmak ve diğer kişiyi daha yakından dinlememek kolaydır. Ne söylemek istediğini unutacağından endişeleniyorsan, daha sonra söylemek üzere yazabilir.

Çocuklarınız varsa, ailelerinin çatışmaları iyi yönettiklerini görmek ve sorunları müzakere etmeyi ve çözmeyi öğrenmek onlar için iyidir. Ancak çocuklar genellikle ebeveynlerin kavgalarını duymaktan çok rahatsızlık duyarlar ve bu durum sağlık ve mutluluğu olumsuz etkiler. Çocuklarınızı çatışmalardan uzak tutun ve çocukların hiçbir zaman taraf olmaması gerektiğini unutmayın.

Bir anlaşma yaptıktan sonra, onu not edin ve ona yaklaşmayı deneyin. Bir deneme süresi üzerinde anlaşmaya ve daha sonra gözden geçirmeye yardımcı olabilir.

Desteğini tanı

Büyükanne ve büyükbaba gibi dostlarınızdan ve ailenizden gelen destekler, sorunlarla çalışmanıza yardımcı olabilir.

Bir önceki yazımız olan Çölyak Hastalığı Nedir Belirtileri Nelerdir başlıklı makalemizde çlyak hastalığı nedir, çölyak hastalığının belirtileri ve gluten nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Aile İçi Sorunların Çözümünde yapılması Gerekenler Nelerdir. Konusuna 9 Yorum Yapıldı
 1. gamze senoglu dedi ki:

  Harika bilgiler icin cok cok tesekkur ederim annesihamile.com

 2. Gönül arslan dedi ki:

  Eşlerin evlilik için birbirlerini tam anlamıyla tanımaları ve daha sonraki süreçte ise saygıyı yitirmeden,sevgiyi çoğaltarak devam etmeleri gerektiği bir kurumdur aile birliği bu sebeple hassasiyet ve özveri gerektirir

 3. Seda dedi ki:

  Oncelikle her ikintarafta saygili olmali birbine karsi ve sabirla birbirini dinlemeli sorunlarini alcak sesle cozmelilerdir

 4. Kadriye Çoban dedi ki:

  Harka çok faydalı güzel bilgiler çok teşekkür ederim anne ve babanın bşlmesi gereken en önemli bilgi

 5. hülya akçay dedi ki:

  Her ne kadar aylarca yıllarca görüşülüp ondan sonra evlilik yoluna adım atılmış olsada benim gördüğüm ve yaşadığım kadarıyla coğu şey aynı catının altına girmeden görülmüyor. aynı çatının altına girdikten sonra farkedilen farklılıklar görülmeyen huylar muhakkak oluyor. bu safhada önemli olan iki bireyinde sakin kalıp kızmadan orta yolu bulabilme becerisine sahip olabilmesi gerekir diyorum. bu beceri yoksa iki taraftada malesef evliliğin sonu kötü bitiyor.

 6. Derya dedi ki:

  Malesef cocuklar cok etkileniyor bu durumlarda sabirsiz tahammülsüz bir toplumuz.

 7. Sevda Kacamak dedi ki:

  En basta saygi saygi yoksa sevgide yoktur gereksiz istekler olmuuycak birde

 8. Keziban avcu dedi ki:

  Cocuklar icin iyi gecim şart

 9. Duran Büşra Çalışkan dedi ki:

  Makalenizde cok guzel anlatilmis…Cocuklarimiz ocon kavgadan tartismadan uzak durmaliyiz onlara hissettirmemiz lazim…Konusarak sorunlari cozebiliriz ??

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Çocuklar İçin Sağlıklı İçecekler Nelerdir?

İçecekler ile ilgili bazı bilgiler edinmek iyi olur, böylece çocuklarınıza sağlıklı bir başlangıç ​​yapabilirsiniz. Resmi tavsiye basittir. Çocuklar için en iyi içkiler...

Kapat